Shoes 4 Life

Shoes4Life logo
Iniciativa Shoes 4 Life (www.shoes4life.cz) chce dát druhý život odloženým párům bot a tím poskytnout šanci na kvalitnější život všem, kteří by si jinak nikdy žádné boty nemohli dovolit.

Neziskový projekt vymyslela a založila advokátka Markéta Haindlová, která je také předsedkyní asociace zastupující práva všech fotbalových profesionálů v Česku. A právě ve spojení s fotbalem vznikla a dále pokračuje první charitativní pomoc. 

"První projekt jsme realizovali spolu s Fernandem Nevesem, který založil na Kapverdských ostrovech, odkud pochází, školu. Sbírali jsme prostřednictvím ČAFH kopačky pro mladé fotbalisty, aby mohli plnohodnotně trénovat a snít svůj sen, že se dostanou do světa velkého fotbalu,” popsala první zkušenost Haindlová.  

Iniciativa Shoes 4 Life má za sebou kromě pomoci na Kapverdských ostrovech také úspěšnou misi ve Rwandě. Dětem do dětského domova Kigarama (v překladu „Naděje“) bylo odesláno na 120 párů bot.

"Pomoc ve Rwandě a na Kapverdách mě motivovala, abych projekt dál rozvíjela. Dala jsem mu jméno a chci touto formou pomáhat lidem, kteří to potřebují, dál,” dodala patronka iniciativy Shoes 4 Life Markéta Haindlová. 

Shoes 4 Life se rozhodla podpořit řada známých fotbalových osobností, které sami darují nepotřebné kopačky. S významnými českými fotbalisty navíc nafotí sérii charitativních fotografií přední český fotograf Ondřej Pýcha. Velkoformátové fotografie budou v průběhu letošního roku vydraženy a výsledná částka poslouží právě v oblastech, kde děti boty potřebují nejvíce. 

Do charitativního focení se zapojí Tomáš Ujfaluši, Vladimír Šmicer, Radek Dosoudil, Horst Siegl, Radek Černý, Fernando Neves, Martin Fenin, Pavel Hašek nebo Ladislav Vízek.
Shoes4Life osobnosti